Переваги та недоліки тендерних пропозицій

Тендерна пропозиція – це публічне звернення до всіх акціонерів з проханням виставити на продаж акції за певною ціною протягом певного часу. Інвестор зазвичай пропонує більш високу ціну за акцію, ніж ціна акцій компанії, що дає акціонерам більший стимул продавати свої акції.

У разі спроби поглинання тендер може бути обумовлений тим, що потенційний покупець зможе отримати певну кількість акцій, наприклад, достатню кількість, щоб скласти контрольний пакет акцій компанії.

Переваги тендерної пропозиції

Тендерні пропозиції дають інвесторам кілька переваг. Наприклад, інвестори не зобов’язані купувати акції до тих пір, поки не буде виставлено певну кількість акцій, що виключає великі авансові грошові витрати і не дозволяє інвесторам ліквідувати позиції по акціях в разі невдалого пропозиції. 

Покупці можуть також включати застереження про звільнення від відповідальності за покупку акцій. Наприклад, якщо уряд відхиляє запропоноване придбання, посилаючись на порушення антимонопольного законодавства, покупець може відмовитися купувати виставлені на торги акції.

У багатьох випадках інвестори отримують контроль над цільовими компаніями менш ніж за місяць, якщо акціонери приймають їх пропозиції; вони також зазвичай заробляють більше, ніж звичайні інвестиції на фондовому ринку.

Недоліки тендерної пропозиції

Хоча тендерні пропозиції дають багато переваг, є деякі зазначені недоліки. Тендерна пропозиція – це дорогий спосіб завершити недружнє поглинання, оскільки інвестори оплачують реєстрацію SEC, витрати на адвокатів і інші збори за спеціалізовані послуги. Це може зайняти багато часу, оскільки банки-депозитарії перевіряють виставлені на торги акції і здійснюють платежі від імені інвестора. Крім того, якщо інші інвестори беруть участь у ворожому поглинанні, ціна пропозиції збільшується, а через відсутність гарантій інвестор може втратити гроші в результаті угоди. В разі невиконання обов’язків, потрібно оскаржити другу сторону торгу відповідно до вимог Прозорро, вказаних на сайті https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/shcho-take-prozorro.