Особливості конструкції і поведінку зимових шин при їзді

Протектор – головна складова будь-якої автомобільної шини. При виборі літніх і зимових автошин в Києві, наприклад, в першу чергу в очі будуть кидатися візерунки, які мають відмінні риси. Для літніх шин характерними візерунками є щільні масивні блоки з маленькими стиками на ребрах. На зимових шинах є велике число крайок, які повинні забезпечити відмінне зчеплення з зимовим дорожнім покриттям.

На протекторі є гострі і з великим зчіплюються коефіцієнтом кромки, вони забезпечують відмінне зчеплення з мокрим асфальтом або сніжним покровом, тому їх виготовляють з великими блоками. Численні ламелі з дрібних кромок мають тонкі канавки. У зимових шин на відміну від літніх виступає край блоку, на якому є грунтозацепи. Таке розташування ефективно при їзді по коліях, снігу і пухкої поверхні дороги.

При різному становищі рульової тяги і коліс завжди присутні межі зчеплення, вони знаходяться до вектору руху перпендикулярно – так влаштована система розташування ламелей і блоків. Також є кромки для кращого поперечного зчеплення.

Зимова гума на відміну від літньої має негативний профіль – канали і канавки мають чітку сукупність. Тому з плями легко і швидко можна відвести сніг, воду.

На зимових шинах малюнок протектора в основному симетричний, центральна частина має візерунок ялинки. При такому розташуванні візерунка протектора утворюються штовхають кромки, які відводять воду або сніг.

Відмінності зимових шин від літніх

Однак малюнок протектора може бути і асиметричним, в якому присутні напрямні елементи, які впливають на краще зчеплення зі снігом. У зимових шинах на відміну від літніх блоки стоять окремо і присутні нарізані ламелі, така конструкція менш жорстка. Між обідом і плямою контакту утворюється люфт при різких маневрах. Тому для зменшення ефекту використовують перемички, розпірки між блоками. Важливо обирати правильно не тільки шини, а й автодиски та точніше вивчити інформацію перед придбанням.

Найважливішим і ефективним відмінністю зимових шин від літніх шин – установка шипів.

Важливим елементом, який відрізняє зимові автошини від літніх є суміш гуми. Головними якостями, якими повинні володіти зимові шини при низьких температурах – це краще зчеплення і еластичність. Важливими елементами в складі зимової гуми є силики і натуральний каучук.

Не завжди якісність зимових покришок можна випробувати в низькі температурні моменти. Вона починає свою дію вже при температурі в + 7 градусів по Цельсію. Також важливо враховувати нижню межу, який чітко залежить від типу автошин. Для європейських країн в досить теплу зиму характерним межею є -20 градусів по Цельсію. Також є ряд автошин, які можуть витримати морози і в -45 Градусів по Цельсію.

Не можна використовувати зимові покришки в літню пору року. Гумова суміш буде стає м’якою, відбувається стирання протектора.

Більше про зимові шини на tyreclub.com.ua